Obchodní oddělení : sales(at)dytron.cz +420 555 531 111

Prodejna výpočetní techniky : obchod(at)dytron.cz +420 555 506 868

Podpora dodavatelů JLR

Podpora dodavatelů společnosti Jaguar Land Rover pro nástroje 3DEXPERIENCE platformy

 

Společnost DYTRON s.r.o., jako certifikovaný partner Jaguar Land Rover (JLR), podporuje a pomáhá  dodavatelům JLR, kteří získali zakázku na některém z projektů zařazených do platformy 3DEXPERIENCE.

Projekt je souhrnně nazýván jako iPLM a je stále aktivní pro vybrané programy JLR (např. program L663). Všichni JLR dodavatelé, kteří se na těchto programech podílejí, podléhají přímým přístupům do iPLM a JLR infrastruktury. Hlavním cílem tohoto projektu je efektivní zařazení a integrace dodavatelského řetězce do procesů JLR.

 

Program Jaguar Land Rover pro dodavatele povýšen do verze iPLM2.0

V roce 2019 došlo k migraci projektu iPLM. Byl povýšen do verze iPLM2.0, kterou samotný Jaguar Land Rover nazývá jako „Engineering Toolset“. Reálně to znamená překlopení nástrojů aktuálně používané verze 3DEXPERIENCE R2014 na verzi 3DEXPERIENCE 2017x. Tyto nástroje kompletně spravují CAD a další data v rámci běžících programů na platformě 3DEXPERIENCE.

Klíčové informace pro dodavatele JLR

Vývoj a implementace „Engineering Toolset“ je založena na zkušenostech a poznatcích z iPLM1.0 a je zaměřena na potřebu vyřešit problémy na technické úrovni, jakými jsou například:

  • Zjednodušený datový model
  • Bližší přizpůsobení k osvědčeným postupům společnosti Dassault Systemes
  • Zjednodušené a relevantní pracovní postupy s menší úrovní customizace systému

Dodavatelé Jaguar Land Rover potřebují nástroje 3DEXPERIENCE R2017x

Společnost Dassault Systemes a DYTRON, jako VAR partner JLR, nadále plně podporují iPLM, zejména směrem k dodavatelům. Na základě této migrace Dassault Systemes vytvořil speciální programy pro dodavatele:

Programy L663 21MY a 22MY

Dodavatelé budou požádáni, aby si zakoupili licenci verze 3DEXPERIENCE 2017X. Za tímto účelem Dassault Systemes vytvořil specializované balíčky, které vyhovují potřebám JLR programu. Ty budou zpřístupněny prostřednictvím partnerů (společnost DYTRON) a budou poskytovány dodavatelům za následujících podmínek:

  • Standardní použití se 40% slevou na PLC (pořizovací cena) oproti ceníkovým cenám
  • V podobě omezeného použití (licence mohou sloužit pouze pro JLR projekty) s 55% slevou na PLC
  • Dostupné jsou také migrace z V5 balíčků za standardních podmínek

Aktuální kroky a požadavky na JLR dodavatele

V tuto chvíli se od dodavatelů nepožadují žádné okamžité kroky. V případě, že se Vás však program L663 týká, sledujte portál „JLR Supplier Portal“ a webové stránky společnosti Majenta Solutions v souvislosti s portálem „enerjyhub“ pro aktuální informace o migraci. Pro další konkrétní informace kontaktujte společnost DYTRON. 

Tato migrace představuje novou fázi vztahu mezi JLR a Dassault Systemes, což bude mít přímý dopad na JLR dodavatele. Společnost DYTRON bude nadále podporovat a pomáhat JLR dodavatelům při hledání nejvhodnější cesty a řešení pro plynulý přechod na novou platformu a jejího správného chodu na úrovni požadované kvality společnosti Jaguar Land Rover.

Webové stránky k informacím ohledně portálu enerjyhub:

Jaguar Land Rover enerjyhub

Informace k tzv. Onboaringu, tedy startu spolupráce s JLR na jejich projektu:

Your Onboarding Journey

 

Kontaktní osoba

Michal Kopecký

tel: +420 737 200 530, e-mail: michal.kopecky(at)dytron.cz

Pomůžeme vám
s řešením

Co o nás řekli naši zákazníci

Radek Valášek

Vedoucí vývojové skupiny BRANO a.s.

„Hlavní přínos z hlediska konstrukce pro nás byl ten, že máme stoprocentní pořádek v datech. Dříve se stávalo, že si někteří konstruktéři uložili data na svůj lokální disk, pak přišel jiný konstruktér, potřeboval na datech pracovat a vzal si starší verzi. Když jsme přešli na ENOVII, tak toto odpadlo. Veškerá data máme v PLM, takže konstruktér vždy pracuje s poslední verzí dat nebo vidí, že na ní právě pracuje někdo jiný.

Z hlediska projektového vedení je největším přínosem kompletní správa dat. Dokumenty můžeme verzovat, vidíme jejich historii, kdo a jak je měnil, v jakém horizontu. Máme správu úkolů, takže vidím, jestli úkol u někoho „visí“, nebo to jede tak, jak má. Díky ENOVII ušetříme 15 až 20 % času na projekt, což je znatelné."

Poskytnuté řešení: ENOVIA, PLM platforma 3DEXPERIENCE

Více o řešení

Marcel Murár

Manažer centra pro vývoj a výzkum společnosti Johnson Controls

"Od nového systému jsme vyžadovali, aby dokázal jednoduchým způsobem sdružit všechna data na jediné místo. Také jsme potřebovali, aby umožňoval specifické nastavení interních procesů, jako ISS, LTB, apod. Z pohledu designu pro nás bylo rozhodující, aby se nový systém přiblížil původním procesům. Všechny tyto požadavky dokázala ENOVIA splnit."

Poskytnuté řešení: ENOVIA, PLM platforma 3DEXPERIENCE

 

Více o řešení

Radek Kreml

Varroc Lighting Systems, s. r. o.

"Spolupráce se společností DYTRON s.r.o. na vývoji CAD metodiky nám pomohla zmapovat a lépe porozumět konstrukčním postupům při tvorbě CAD modelu a následně je zoptimalizovat a standardizovat.

Velmi přínosné byly znalosti a nasazení experta DYTRONu a jeho strukturovaný, metodický přístup. Aktuálně CAD metodiku s podporou DYTRONu implementujeme a vidíme její potenciál a reálný přínos k zefektivnění konstrukčních prací."

Poskytnuté řešení: Metodiky práce v CATIA, CATIA

Více o řešení

Marek Čtrnáctý

CATIA V5 Team, VOLKE Mladá Boleslav spol. s r.o.

"Před lety jsme hledali způsob, jak rozšířit vlastnosti CATIA V5 a zautomatizovat opakující se činnosti konstruktérů. Rozhodli jsme se pro automatizaci pomocí maker a jako dodavatele jsme vybrali firmu DYTRON. Tato volba se ukázala jako skvělé řešení, u kterého si nejvíce ceníme více než desetiletou úspěšnou historii, skvěle naladěnou spolupráci zadavatele a programátora. Není nad kvalitní a trvalé partnerství."

Poskytnuté řešení: makra, CATIA

Více o řešení

Bohumil Lapka

Manager Product Development, KIEKERT-CS, s.r.o.

„Již řadu let spolupracujeme se společností DYTRON s.r.o, která nám poskytuje komplexní školení pro konstruktéry z oddělení vývoje. Tímto školením procházejí naši nově příchozí zaměstnanci a srozumitelnou formou získají přehled o funkcionalitě softwaru CATIA V5. Každé školení je vždy doplněno o praktické ukázky, které lépe otvírají dveře realitě. Na závěr je určitě třeba zmínit trpělivost školitelů a také to zásadní „ví o čem mluví“.

Poskytnuté řešení: školení, CATIA

 

Více o řešení

Jan Mader

Development Department Director, Magna Exteriors (Bohemia), s.r.o.

"Již řadu let se stále častěji potýkáme s rostoucími nároky na kvalitu CAD modelů a také na čas při jejich modifikaci. Kvalitní technická podpora je proto jedním ze základních stavebních kamenů efektivního 3D navrhování v systému CATIA. Tuto podporu nám dlouhodobě zajišťuje firma DYTRON, jejíž pracovníci jsou schopni díky svým zkušenostem okamžitě reagovat na požadavky našich konstruktérů."

Poskytnuté řešení: technická podpora

 

Více o řešení

Roman Kopecký

R&D Center Manager - Weldex AutoTechnik s.r.o

Platforma 3DEXPERIENCE nám pomáhá vyhovět zákaznickým požadavkům při vývoji světelné techniky v automobilovém průmyslu. Virtuální simulace jsme schopni realizovat dle potřeb přímo na vývojových datech.

Správa dokumentace a řízení vývojového procesu v platformě nám umožňuje zvládnout najednou více projektů i v menším počtu vývojářů a vedoucích projektů. K tomu napomáhá i řada vhodných maker pro CATIA na odstranění rutinních prací a perfektní technická podpora od společnosti DYTRON, na kterou se můžeme kdykoliv spolehnout.

 

 

 

 

Více o řešení

Potřebujete poradit?

Napište nám svůj mail a ozveme se vám

Kontaktujte nás