Obchodní oddělení : sales(at)dytron.cz +420 555 531 111

Prodejna výpočetní techniky : obchod(at)dytron.cz +420 555 506 868

DYNAVISTA

DYNAVISTA

Pokročilé modelovací techniky (tvářitelnost a zaoblování)

 

Dynavista Die Layout Design

Komplexní řešení pro návrh lisovacího nářadí

Softwarová nadstavba Dynavista japonské firmy Nihon Unisys je řešení pro komplexní návrh lisovacího nářadí, které umožňuje optimalizaci, automatizaci a synchronizaci procesů vývoje forem. Je plně integrován do systému CATIA V5 jako přídavný modul k modelovací licenci.

Dynavista Die Layout Design je dílčí řešení kompletního produktu Dynavista a zahrnuje produkty: Formability Fillet, Formability ShaperDieFace Design.

 

Dynavista Formability Fillet

Tvorba, zapouštění a modifikace zaoblení

Produkt pro zaoblování “tvářitelnými” rádiy umožňuje detailní a složité zaoblení požadované při tvorbě prolisů a v modelování tvářených tvarů či složitých tvarů, jako např. v návrhu karosérií v automobilovém průmyslu. Je navržen tak, aby umožnil pokračování zaoblovacích prací i za okolností, kde automatické zaoblení není možné. “Tvářitelné” zaoblování obsahuje funkce pro tvorbu, editaci, připojování i vyhodnocování rádiů.

 

Tento modul nabízí:

 • Celou řadu pružných a silných zaoblovacích funkcí, které mohou být aplikovány na komplexní složité tvary.
 • Proměnlivý rádius, nezávislé připojovací podmínky a volby pro ukončení zaoblení kdekoliv jsou dostupné pro všechny typy zaoblení.
 • Možnosti volby zaoblení jako např. konstantní, proměnlivý rádius, délka tětivy rádia, vzdálenost od hrany, průchod křivkou a zaoblení třetích ploch.
 • Speciální přístup k zaoblení pro zamezení “zvrásněným” plochám u složitých geometrií.
 • Oddělené a kombinované spouštění a editace tvorby nových i existujících rádiů, které podporuje vysokou kvalitu a úspěšnou tvorbu zaoblení.
 • Výrazné vylepšení produktivity a kvality v tvorbě zaoblení.

 

Dynavista Formability Shaper

Pokročilé modelovací techniky

Tento modul nabízí:

 • Tvorbu tvarů s uvažováním pružného chování při formování.
 • Tvorbu nové komplexní plochy rotací originální plochy okolo ohybové křivky založené na parametrech odpružení.
 • Offset na strmých stěnách.
 • Transformaci podél čáry.

 

 

Dynavista DieFace Design

Vyšší efektivita při tvorbě ploch, analýzy a vyhodnocování tvarů

Produkt DieFace Design je určen pro podporu návrhu výběhových ploch lisovacích nástrojů v automobilovém průmyslu. Obsahuje funkce pro tvorbu specifických tvarů pro lisovací nástroje a jejich modifikace z důvodu formovatelnosti.

Tento modul nabízí:

 • Snadnou tvorbu dodatkových a výběhových ploch, tečných protažení.
 • Generátor pro rychlou tvorbu upravovaných lemů a obrub (beads).
 • Významnou úsporu času při změnách díky parametrickému návrhu.

 

Zkušenosti a hodnocení zákazníků využívající produkt Dynavista:

Dynavista Formability Shaper a Dynavista Formability Fillet jsou velmi výkonné a vhodné nástroje pro tvorbu komplexních návrhů lisovacích nástrojů.

Vykonání určité činnosti potřebné pro návrh lisovacího nástroje v CATIA V5 vyžadovalo přibližně 1 den práce. Stejnou práci lze pomocí Dynavista Formability Shaper provést v několika minutách.

Výsledek – asociativní parametrický návrh splňuje požadavky na 100%.

Velikost dat zaoblených v Dynavista je menší než v čisté CATIA V5.

Pomůžeme vám
s řešením

Co o nás řekli naši zákazníci

Radek Valášek

Vedoucí vývojové skupiny BRANO a.s.

„Hlavní přínos z hlediska konstrukce pro nás byl ten, že máme stoprocentní pořádek v datech. Dříve se stávalo, že si někteří konstruktéři uložili data na svůj lokální disk, pak přišel jiný konstruktér, potřeboval na datech pracovat a vzal si starší verzi. Když jsme přešli na ENOVII, tak toto odpadlo. Veškerá data máme v PLM, takže konstruktér vždy pracuje s poslední verzí dat nebo vidí, že na ní právě pracuje někdo jiný.

Z hlediska projektového vedení je největším přínosem kompletní správa dat. Dokumenty můžeme verzovat, vidíme jejich historii, kdo a jak je měnil, v jakém horizontu. Máme správu úkolů, takže vidím, jestli úkol u někoho „visí“, nebo to jede tak, jak má. Díky ENOVII ušetříme 15 až 20 % času na projekt, což je znatelné."

Poskytnuté řešení: ENOVIA, PLM platforma 3DEXPERIENCE

Více o řešení

Marcel Murár

Manažer centra pro vývoj a výzkum společnosti Johnson Controls

"Od nového systému jsme vyžadovali, aby dokázal jednoduchým způsobem sdružit všechna data na jediné místo. Také jsme potřebovali, aby umožňoval specifické nastavení interních procesů, jako ISS, LTB, apod. Z pohledu designu pro nás bylo rozhodující, aby se nový systém přiblížil původním procesům. Všechny tyto požadavky dokázala ENOVIA splnit."

Poskytnuté řešení: ENOVIA, PLM platforma 3DEXPERIENCE

 

Více o řešení

Radek Kreml

Varroc Lighting Systems, s. r. o.

"Spolupráce se společností DYTRON s.r.o. na vývoji CAD metodiky nám pomohla zmapovat a lépe porozumět konstrukčním postupům při tvorbě CAD modelu a následně je zoptimalizovat a standardizovat.

Velmi přínosné byly znalosti a nasazení experta DYTRONu a jeho strukturovaný, metodický přístup. Aktuálně CAD metodiku s podporou DYTRONu implementujeme a vidíme její potenciál a reálný přínos k zefektivnění konstrukčních prací."

Poskytnuté řešení: Metodiky práce v CATIA, CATIA

Více o řešení

Marek Čtrnáctý

CATIA V5 Team, VOLKE Mladá Boleslav spol. s r.o.

"Před lety jsme hledali způsob, jak rozšířit vlastnosti CATIA V5 a zautomatizovat opakující se činnosti konstruktérů. Rozhodli jsme se pro automatizaci pomocí maker a jako dodavatele jsme vybrali firmu DYTRON. Tato volba se ukázala jako skvělé řešení, u kterého si nejvíce ceníme více než desetiletou úspěšnou historii, skvěle naladěnou spolupráci zadavatele a programátora. Není nad kvalitní a trvalé partnerství."

Poskytnuté řešení: makra, CATIA

Více o řešení

Bohumil Lapka

Manager Product Development, KIEKERT-CS, s.r.o.

„Již řadu let spolupracujeme se společností DYTRON s.r.o, která nám poskytuje komplexní školení pro konstruktéry z oddělení vývoje. Tímto školením procházejí naši nově příchozí zaměstnanci a srozumitelnou formou získají přehled o funkcionalitě softwaru CATIA V5. Každé školení je vždy doplněno o praktické ukázky, které lépe otvírají dveře realitě. Na závěr je určitě třeba zmínit trpělivost školitelů a také to zásadní „ví o čem mluví“.

Poskytnuté řešení: školení, CATIA

 

Více o řešení

Jan Mader

Development Department Director, Magna Exteriors (Bohemia), s.r.o.

"Již řadu let se stále častěji potýkáme s rostoucími nároky na kvalitu CAD modelů a také na čas při jejich modifikaci. Kvalitní technická podpora je proto jedním ze základních stavebních kamenů efektivního 3D navrhování v systému CATIA. Tuto podporu nám dlouhodobě zajišťuje firma DYTRON, jejíž pracovníci jsou schopni díky svým zkušenostem okamžitě reagovat na požadavky našich konstruktérů."

Poskytnuté řešení: technická podpora

 

Více o řešení

Roman Kopecký

R&D Center Manager - Weldex AutoTechnik s.r.o

Platforma 3DEXPERIENCE nám pomáhá vyhovět zákaznickým požadavkům při vývoji světelné techniky v automobilovém průmyslu. Virtuální simulace jsme schopni realizovat dle potřeb přímo na vývojových datech.

Správa dokumentace a řízení vývojového procesu v platformě nám umožňuje zvládnout najednou více projektů i v menším počtu vývojářů a vedoucích projektů. K tomu napomáhá i řada vhodných maker pro CATIA na odstranění rutinních prací a perfektní technická podpora od společnosti DYTRON, na kterou se můžeme kdykoliv spolehnout.

 

 

 

 

Více o řešení

Potřebujete poradit?

Napište nám svůj mail a ozveme se vám

Kontaktujte nás